W dzisiejszych czasach wręcz obowiązkiem stało się władnie kilkoma językami obcymi. Postęp komunikacyjny, łatwy i szybki dostęp do informacji wymusza znajomość języków obcych. Internet udostępnia dane, ale często są one publikowane w oryginalnym języku lub tłumaczone na język angielski...
W dzisiejszych czasach wręcz obowiązkiem stało się władnie kilkoma językami obcymi. Postęp komunikacyjny, łatwy i szybki dostęp do informacji wymusza znajomość języków obcych. Internet udostępnia dane, ale często są one publikowane w oryginalnym języku lub tłumaczone na język angielski, co samoistnie wymusza znajomość tego języka. Biegłe porozumiewanie się w języku obcym otwiera nam drogę nie tylko do kariery, ale również ułatwia zwykłe kontakty międzyludzkie.
Naukę języka obcego rozpoczynamy zwykle w szkole podstawowej, w starszych klasach jest to przedmiot obowiązkowy. Jednak z jakiegoś powodu dzieci, które chodzą do tej samej klasy znają język na różnym poziomie. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego są tak duże rozbieżności w grupach, które razem zaczęły się uczyć i mają jednakowy dostęp do podręczników i pomocy naukowych? Czynników jest wiele, od sytuacji w domu rodzinnym, przez stan zdrowia, po indywidualne zdolnościkażdego dziecka i umiejętność przyswajania wiedzy. Jeśli skupimy się tylko na przyswajaniu wiedzy, zakładając że wszystkie dzieci mają w domu opiekuńczych rodziców i cieszą się dobrym zdrowiem, to okaże się, że nie wszyscy potrafią się skupić w dużej grupie. Nawet dzieci dzielą się na takie, które lubią rywalizację i świetnie sobie radzą w grupie, chętnie uczestniczą w takich zajęciach i łatwo się uczą nowych rzeczy. Ten typ człowieka jest odpowiedni do zajęć w szkołach językowych, gdzie pracuje się w grupach. Ale co zrobić, kiedy dziecko nie chce uczyć się języka obcego? Niechętnie uczestniczy w zajęcia w szkole, więc jak go nakłonić do dodatkowych lekcji? W takiej sytuacji może lepiej nie zmuszać dziecka do zajęć grupowych. Niektóre szkoły językowe prowadzą indywidualne zajęcia z uczniem. Na takich lekcjach dziecko jest w centrum uwagi, nie może być nieprzygotowane, nie wstydzi się mówić w nowym języku i nikt go nie krytykuje. Nauka języka angielskiego u korepetytora jest często formą terapii. Dobry nauczyciel nie tylko nauczy młodego człowieka języka obcego, ale również pomoże mu uwierzyć w siebie.
Rynek korepetycji z języka angielskiego jest tak duży, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Wystarczy poszukać chociażby w Internecie ogłoszeń szkół lub prywatnych korepetytorów i można znaleźć odpowiednią do naszych potrzeb osobę. Każdy człowiek jest inny w związku z tym mamy też różne potrzeby i umiejętności. A nauka języka obcego, szczególnie języka angielskiego powinna być przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem szkolnym.
Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.
OdpowiedzUsuńNaprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.
OdpowiedzUsuń